czwartek, 19 września 2013

Otrzymaliśmy zgłoszenie o możliwej pseudo hodowli. Na miejscu okazało się, że na terenie posesji są szczeniaki i istnieje prawdopodobieństwo, że właściciel rozmnaża psa. Inspektorzy sprawdzili szczepienia zwierząt i wszystkie były aktualne. Dorosła suczka. która przebywała na posesji była sterylizowana. Właściciel zwierząt zrzekł się trzech szczeniaków, które zostały przewiezione do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, gdzie czekają na nowy dom. Ponadto na terenie posesji był hodowany drób. W związku z tym, że na terenie miasta nie można hodować drobiu sprawa została skierowana do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.
Do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wpłynęło zgłoszenie, że na jednej z krakowskich ulic żyje zaniedbany pies, który nigdy nie jest wyprowadzany przez swojego właściciela. Na miejscu inspektorzy ustalili, że interwencja jest bez zasadna. Około cztero letnia suczka jest zadbana, w domu ma swoje posłania, zabawki oraz miseczki na karmę i wodę. Ponadto suczka jest pod opieką lekarza weterynarii i jest regularnie szczepiona. Właścicielka oświadczyła również, że na spacery z pieskiem wychodzi regularnie.
środa, 18 września 2013

Do biura KTOZ został przyniesiony ranny gołąb. Ptaka potrącił samochód przejeżdżający przez ul. Floriańską. Gołębia od razu zawieziono do Schroniska, jednak nie udało się go uratować, ponieważ obrażenia wewnętrzne były zbyt rozlegle.

Do siedziby KTOZ został przyniesiony mały kotek. Pani która go znalazła nie mogla przejść obojętnie koło chorego zwierzęcia. Kotek został zabrany do Schroniska, choruje na koci katar.

Podczas przeprowadzanej wizji inspektorzy zauważyli na terenie posesji psa, który był na łańcuchu i miał kolczatkę. Inspektorzy pouczyli właściciela o warunkach w jakich powinien być przetrzymywany pies. Właściciel zwierzęcia podpisał poprawę warunków bytowych psa oraz zobowiązał się do przedstawienia inspektorom zaświadczenia o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie.wtorek, 17 września 2013

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w Woli Filipowskiej znajduje się pies rasy owczarek niemiecki, którego warunki bytowe jak i opieka ze strony właściciela pozostawia wiele do życzenia. Na miejscu okazało się, że pies mieszka w kojcu, w którym było wiele odchodów i straszliwy fetor.  Pies jest bardzo zaniedbany, skołtuniony i możliwe, że pod długim włosem ma rany. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało również, że pies nie otrzymywał regularnie pożywienia i wody. Kojec  był ustawiony na terenie firmy. Inspektorzy nakazali poprawę warunków bytowych zwierzęcia i wykonają ponowną kontrolę za kilka dni.

poniedziałek, 16 września 2013

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednej z krakowskich ulic na posesji, na metalowej lince jest przypięty szczeniak labradora. Na miejscu okazało się, że szczeniak nie jest przywiązany, lecz mieszka w garażu. Właściciel oświadczył, że pies jest psem domowym i docelowo będzie mieszkał w domu. My mamy nadzieję, że tak właśnie będzie, ponieważ labradory to psy typowo rodzinne, które potrzebują kontaktu z człowiekiem. Poza tym mają krótką sierść i nie mogą mieszkać na zewnątrz np. w kojcu. Z naszej strony powiemy tylko, że takie maleństwo jak ten szczeniak powinien mieszkać z ludźmi, a nie w garażu.niedziela, 15 września 2013

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednej z krakowskich ulic bezustannie pozostawiano psa rasy husky na balkonie. Na miejscu nie zastano właścicieli, pozostawiono zawiadomienie w celu pilnego kontaktu z pracownikami KTOZ. Na balkonie zauważono psa, była bardzo grzeczny, nie szczekał, widać było, że pies jest zadbany. Z rozmowy z sąsiadami ustalono, że pod nieobecność właścicieli pies przebywa na balkonie, jednak bardzo często drzwi balkonowe są uchylone, także pies może wejść do mieszkania. Inspektorzy czekają na kontakt z właścicielem i pouczenie go, że jeżeli pies będzie przebywał na balkonie w okresie zimowym przy zamkniętych drzwiach balkonowych, konieczne jest postawienie budy, która chronić go będzie przed złymi warunkami atmosferycznymi.

 

piątek, 13 września 2013

Otrzymaliśmy zgłoszenie o nielegalnym handlu w internecie psami rasy amstaff mix. Inspektorzy dotarli do właścicielki, którą pouczono o przepisach Ustawy o ochronie zwierząt i zakazie sprzedaży psów nierasowych. Właścicielka zobowiązała się spisać umowy adopcyjne, które KTOZ otrzyma do wglądu. Ponadto inspektorzy nakazali sterylizację suki i przekazanie szczeniąt do adopcji.czwartek, 12 września 2013

Inspektorzy otrzymali zawiadomienie, iż we wsi Bytomsko znajduja się dwa zaniedbane psy. Suczka ma szczeniaki, z którymi nie wiadomo co się dzieje.
Na miejscu ustalono, iż własciciele posiadaja suczke rasy wyżel oraz psa kaukaza. Pozostałe szczeniaki oddali, według ich oświadczenia, do dobrych domów. 
Zwierzęta miały aktualne szczepienia, były odrobaczone. Nie wyglądały na zagłodzone.
Włascicieli zobowiazano do ocieplenia budy dla suczki, regularnych spacerów oraz  wykonania u niej zabiegu sterylizacji i założenia psu obroży, zamiast bezpośrednio łańcucha na szyję. 

 

Do KTOZ wpłynęło zgłoszenie od Policji, że na ul. Wańkowicza, są dwa zaniedbane psy w kojcu w złych warunkach . Podczas pierwszej wizyty inspektorzy nie zastali nikogo w domu i pozostawili zawiadomienie dla właścicieli zwierząt z prośbą o pilny kontakt z pracownikami. Przez kilka następnych dni nikt się nie skontaktował z inspektorami. Postanowiono, że ponowna interwencja jest jak najbardziej zasadna. Na miejscu okazało się, że właściciel był w domu, lecz odmówił rozmowy z pracownikami KTOZ, którzy wezwali Policję w celu asysty w interwencji. Inspektorzy stwierdzili, że na posesji są psy, które przebywają w kojcu bez zadaszenia, które powinno chronić je przed warunkami atmosferycznymi. Psy nie posiadały bud. Jeden z nich miał wykonaną prowizoryczną budę pokrytą blachą, która w słońcu nagrzewa się. Zwierzęta nie posiadały świeżej wody, a kojec, w którym przebywały był pełen odchodów. Inspektorzy nakazali natychmiastową poprawę warunków bytowych psów i planują kolejną kontrolę za kilkanaście dni.

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 51